27 червня 2019 року на базі нашого університету було проведено науково-практичний семінар «Проблемні питання безпеки праці»

Кафедра ОПЦПБ Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського спільно з посадовими особами Управління Держпраці у Полтавській області провели науково-практичний семінар на тему: «Проблемні питання безпеки праці» для представників підприємств, установ та організацій Кременчука і Горішніх Плавнів та Кременчуцького району.

Зустріч почалась із урочистого підписання  договору про співпрацю у сфері охорони праці та промислової безпеки між Управлінням Держпраці у Полтавській області та Кременчуцьким національним університетом імені Михайло Остроградського.

Після цього начальник відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці у Полтавській області Віталій Гринюк проаналізував стан виробничого травматизму в галузі машинобудування та металургії у Полтавській області, порівнявши данні за 2017, 2018 та 2019 роки. Присутнім було доведено основні аспекти навчання працівників, що виконують роботи підвищеної небезпеки. Особливу увагу приділили кваліфікаційній підготовці працівників згідно вимог нормативно-правових актів з охорони праці та організації спеціального навчання з питань охорони праці на підприємстві.

Головний державний інспектор відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці у Полтавській області Володимир Беспалов ознайомив присутніх із останніми змінами в законодавстві з питань охорони праці і в нормативно-правових актах та звернув увагу на найбільш повторювані випадки порушень, які виявляються під час проведення планових заходів здійснення державного контролю у сфері охорони праці.

Про введення в дію нового Положення про розслідування нещасних випадків на виробництві, основні вимоги даного Положення, порядок розслідування нещасних випадків, порядок формування документації, звітність та інше доповіла Вікторія Невмержицька – головний державний інспектор сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Управління Держпраці у Полтавській області.

На засіданні розглянули практичні аспекти застосування інформаційної системи обліку та аналізу виробничого травматизму. Про створення комп’ютерної програми електронного обліку нещасних випадків на виробництві та практичне її застосування на підприємствах Полтавської області, можливості проведення завдяки даній програмі більш досконалого аналізу стану виробничого травматизму доповів д.т.н., доцент Сергій Сукач – завідувач кафедри охорони праці, цивільної та промислової безпеки КрНУ.

Про підвищення кваліфікації керівних працівників та фахівців підприємств, організацій, установ, шляхом створення базі Кременчуцького національного університету ім.. М. Остроградського факультету з підготовки спеціалістів з охорони праці, цивільної та промислової безпеки, розповіла к.т.н., доц. Світлана Сошенко – завідувач центра підвищення кваліфікації та професійної адаптації КрНУ.

Представники підприємств, установ та організацій міста Кременчука, Кременчуцького району і міста Горішні Плавні активно приєдналися до обговорення актуальних питань. Зокрема, було вирішено привести кваліфікаційне навчання та навчання з питань охорони праці до вимог законодавства, актуалізувати нормативні акти, що діють в межах підприємства, до вимог нормативно-правових актів з охорони праці, прийняти до відома, що з 01.07.2019 всі розслідування нещасних випадків на виробництві проводити згідно вимог нового Порядку. Також було вирішено для поліпшення рівня підготовки спеціалістів з охорони праці, цивільної та промислової безпеки залучати до лекцій представників Управління Держпраці у Полтавській області та спеціалістів з охорони праці діючих підприємств. Крім того, задля подальшого вирішення, до протоколу було внесено питання щодо процедури надання потерпілому матеріальної допомого саме на момент травмування (для проведення негайної операції, медичних процедур, надання невідкладного іншого коштовного лікування), коли відповідний акт ще не зданий до Фонду соціального страхування.